Už tento víkend sa v Piešťanoch konajú Niké Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2020. Zúčastní sa ich historicky najväčší počet tímov. Zápasy odštartujú v sobotu od 8:00 na umelej trávnatej ploche štadióna PFK Piešťany.

Niké Majstrovstvá Slovenska sú vrcholom sezóny, kde spoznáme najlepší tím v malom futbale za rok 2020. Titul majstra Slovenska bude obhajovať prešovský TO-DAY Hydrokres Prešov.

Najvyššia účasť aj nová kategória

Po tom čo sa vlani majstrovstiev zúčastnilo 50 tímov sa tento rok ich počet navýšil až na 64 v hlavnej kategórii. Tímy sú z 20 miest Slovenska a z 27 súťaží. Novinkou je, že počas majstrovstiev bude hrať aj kategória mužov nad 40 rokov, ktorej sú zúčastní 6 tímov.

Do Piešťan prídu viaceré známe futbalové tváre

Za trenčiansku Letku, ktorá vlani získala bronz, nastúpi aj bývalý hráč MFK Dubnica, FC Nitra, či pražského Bohemians Igor Držík. Za Dubnicu si pripísal aj štart v Intertoto cupe, kde sa gólovo presadil. Pri premiérovej účasti Partners Group SK sa v ich bráne predstaví ostrieľaný brankár, ktorý hral za Slovan, Inter Bratislava, MŠK Žilina, Vion Zlaté Moravce, či českú Karvinú Martin Krnáč. Nitrianski Pivkári svoj tím vyzbrojili tiež o skúsené futbalové mená. Jedným z nich je Miloš Šimončič, ktorý hral najvyššiu futbalovú súťaž za FC Nitra a bol aj jej kapitánom. Druhým hráčom je Matúš Paukner, ktorý hral napríklad za Spartak Trnava, Nitru, Spartak Myjava či rakúsky Horn. Obhajca titulu TO-DAY Hydrokres Prešov sa bude určite opäť chcieť spoliehať aj na hráča, ktorý strelili minulý rok vo finále víťazný gól, Wisdoma Kanuho. Tento Nigérijčan hral napríklad za Vion Zlaté Moravce, Inter Bratislava či FK Poprad. Nedávno posilnil druholigový Trebišov. Silnou zostavou vyrukujú na Niké Majstrovstvách Slovenska aj košický ASGuard Security. V kádri sa predstavia aktuálni víťazi SZMF Superligy v malom futbale a skúsení futsalisti Gabriel Rick, Petr Kozár, Vojto Turek a bratia MichalPavol Gereovci. Domáci Varion sa bude zase spoliehať na Petra Sládeka, ktorý hral za oba Spartaky, či ten myjavský i trnavský.

Všetko aj pod drobnohľadom Ladislava Borbélyho

Ďalšou motiváciou pre hráčov môže byť aj fakt, že sa majstrovstiev osobne zúčastní aj šéf lavičky reprezentácie v malom futbale Ladislav Borbély. Tréner bude určite pozorne sledovať výkony hráčov a možno objaví niekoho nového do reprezentácie.

V sobotu boje základných skupín a 16-finále

64 tímov je rozdelených do 16 skupín. Zápasy sa budú hrať súčasne na štyroch ihriskách. Počas soboty budú od 8:00 prebiehať boje v základných skupinách, po ktorých skončení sa hneď budú hrať aj 16-finálové boje. V nedeľu budú ďalej pokračovať zápasy vyraďovacej časti od 8-finále, ktorého štart je  od 9:00.

Pre najlepšie tímy miestenka na EMF EUROCUP

Ďalšou motiváciou pre tímy je možnosť vybojovať si dobrými výsledkami účasť na EMF EUROCUP-e, ktorý sa koná začiatkom septembra v talianskom Riccione.

Záverečné boje LIVE, zostrihy zápasov ihneď po zápase aj s rozhovormi aktérov

Ihneď po zápase fanúšikovia nájdu najzaujímavejšie momenty z každého zápasu na našom webe aj spolu s rozhovormi hráčov. Semifinálové boje a boje o medaily si fanúšikovia budú môcť pozrieť aj LIVE na facebookovom profile Slovenského zväzu malého futbalu.